25 Şub 2011

The Cinematic Orchestra

   The Cinematic Orchestra, İngiltere'den elektronik jazz grubu. 99 da Ninja Tune'la imzalar çakılınca albüm üretmeye başladılar. İsimlerinden de belli olduğu gibi, Dj kardeşlerine göre çok daha enstrümentalistler. Grubun beyni Jason Swinscoe , Dj'lik işlerini yürütüyor. Turntable'larla , DJ Food projesinden Patrick Carpenter bakıyor. Diğer 7 eleman ise enstrümanlarının uzmanı adamlar.
   Müzikleri "jazz improvization with electronica" diye tanımlanmış. Slow şarkıları gerçekten adamı alıp götürüyor. Hep bir soundtrack havası var. Sanki müzikten fazlası dönüyor arkalarda.
   99'da çıkan "motion" o kadar ses getirdi ki Director's Guild Awardsda , Stanley Kubrick'ten ödül aldılar. 2002'de Dziga Vertov'un 1929 yapımı kült filmi "The man with a movie camera" 'ya yaptıkları müzikte çok beğeni kazandı. "Crimson wing" isimli pelikan belgeseline çıkardıkları soundtrack albümü sanırım en güzel albümleri.

To build a home, Ma Fleur' den


All things to all men

Bu ripped off versiyon. Orjinalinde Ninjaların en ünlü hipapçısı Roots Manuva vokallik ediyor.Download linkleri ve birkaç video için..Burn out


To build a home, live band. Yuh be kardeşim..


Bütün albümleri torrent 400 seeder vardı en son

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder