21 Eyl 2012

Wax Tailor - Dusty Rainbow From The Dark

French triphop 'ının naçizane temsilcisi Wax tailor 'u tanımayan kalmadı artık. Geçen sene babylona geldiğinde sanki  istanbul alternatif dinleyicisi yıllardır onu bekliyormuş gibi bir hava vardı ve bu müziğin hakkını verenlerin sayısı da hergün artıyor.
Fransızlar bu sampling işini ingiliz kardeşlerinden daha iyi başarıyorlar gibi gözüküyor bana. Massive attack ve Portishead 'in başlattığı "bristol sound" kafasıyla büyüyen gençler şu an onları taklit etmiyor artık. Onlardan öğrendikleri sinematik soundlarına bütün kültürlerini sokuyorlar. Fransız üflemelileri , eski fransız filmlerinden alınan samplelar ve 2000'lerde coşan "french touch" elektronik müziğinin birleşimiyle leziz bir janr oluşturdular diyebiliriz. Dope Beat kavramı fransızlarla özdeşleşmiş kafamda.

Şu an albüm yorumlamak istemiyorum. 2 dk dinleyip "track5 güzel ama genel olarak soundu biraz karanlık buldum aeöaeö" kafalarına girmeyelim. Bu tip albümleri bir süre dinleyip, albümün genel atmosferini anlayıp, adamın ne hissederek ürettiğini anlayarak yorumlamak lazım. Lovage ve Elysian fields'tan tanıdığımız Jennifer Charles 'ta vokallerde yer almış. Albüm genel olarak akıyor diyebiliriz.DONLOD LİNKLERİ:
TORRENT  ------------------- torrent ne? diyorsan tıkla

yeni albüm wax tailor indir rapidshare torrent new album download hede hödö

1 yorum: